X
تبليغات
هولوگرام
عضويت سريع
Fast Register
ورود کاربران
Login
موضوعات
Category
مطالب پر بازديد
Hot Posts
مطالب تصادفي
Random Posts
نظرسنجي
Blog Poll
امکانات
Customs
دوستان
Friends
آرشيو
Archive
آخرين مطالب
Last Posts
امار و اطلاعات
Blog counter
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
معرفی تکنولوژی هولوگرافی
تاریخ ارسال : 1397/7/2 9:45 , نویسنده :

مراحل ساخت هولوگرام


وقتی می خواهیم هولوگرام بسازیم،توجه به جزئیات نقش بسیار مهمی دارد.در زمان ساختن الگوی تداخل(interference) در نور لیزر،تغییرات میکروسکوپیک هم می تواند تفاوت ایجاد کند.پس حتی اشتباهات خیلی کوچک هم در این پروسه می تواند هولوگرام شما را تاریک و کم نور سازد یا طوری جلوه دهد که اصلا وجود ندارد.در اینجا سه سرفصل را آورده ایم که شما را در راه ساخت اولین هولوگرام خود به سمت موفقیت سوق می دهد.آنرا با دقت بخوانید،و به جزئیات دقت کنید و به خاطر بسپارید.

مراحل ساخت هولوگرام

گام اول: از لرزش و حرکتهای میکروسکوپی اجتناب کنید.

لرزش و حرکتهای کوچک در طول نمایش(exposure) دلایل اصلی هستند که هولوگرامها به نتیجه ی مطلوب نمی رسند.اگر هر بخش از سیستم هولوگرام شما حتی یک میلیونیم متر در طول نمایش حرکت کند،احتمالا هولوگرام شما به نتیجه ی مطلوب نمی رسد.از صحبت کردن،موسیقی،نویز،راه رفتن در اطراف،جریانات هوایی،غژ غژ کردن کف،اجسام نرم،تغییرات دمایی در شی و هر چیزی که فکر می کنید ممکن است لرزش ایجاد کند جلوگیری کنید.
بسیاری از آیتمها ممکن است به نحوی تغییر شکل یابند که ما نتوانیم با چشم غیر مسلح ببینیم.این می تواند به دلیل تنش،جاذبه،تغییرات دمایی و جریانات هوایی و چیزهای دیگر باشد.در زمان انتخاب سوژه (subject) خود و دیگر بخشهای سیستم،از استفاده از آیتمهایی که از پلاستیک نرم،کاغذ و مقوا ساخته شده اند،اجتناب کنید.
اگر کسی در حال استفاده از فیلمهای هولوگرافیک به جای صفحات است،باید بداند که فیلم به طور ویژه نسبت به حرکتهای آرام و لرزش،آسیب پذیر است.فیلم می تواند تحت جریان هوایی به اهتزاز درآید یا چروک و گشاد شود که این ده دلیل حرارت روی انگشتان شماست.برای برطرف کردن این،فیلم را بین دو صفحه ی شیشه ای ساندویچ کنید و با دو گیره محکم کنید و هر گونه پاکت هوایی بین فیلم و صفحات شیشه ای را خارج کنید و اجازه دهید که ساندویچ فیلم-صفحه برای 5 دقیقه باقی بماند. با توجه به مطالب بالا،حالا این موضوع قابل درک است که ما باید به دنبال محدوده ی کاری باشیم که با یک میز محکم همراه است و از نویز و لرزش به دور است(دستگاه تهویه هوا،دریچه ی خارج کننده ی گرما،نویز ترافیک بیرون و غیره).استفاده از یک پد موس کامپیوتر یا طبقی(tray)از شن(یا شکر یا نمک)در دمپ کردن لرزش کارساز است.

 

گام دوم: سوژه ی خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

برای سوژه ی اولین هولوگرام خود،برای گزینه ی مناسب،ما استفاده از سکه ها(coins) مانند کوارترها یا ده سنتی را توصیه می کنیم،چون اینها روشن،سخت و تغییر شکل ناپذیر هستند.با درست کردن یک هولوگرام موفق در اولین گام،شما مطالب پایه ای مورد نیاز برای جسارت در به کار بردن اشیای دیگر را یاد می گیرید.
برای هولوگرامهای بعدی خود،انتخاب گزینه ی مناسب برای سوژه بسیار حیاتیست.بطور کلی،سوژه ی شما باید بطور ایده آل (1)از مواد جامدی مانند فلز یا طروف چینی ساخته شده باشد(2)در زمانی که لیزر قرمز به آن می تابد،روشن به نظر آید و (3)دچار حرکت یا تغییر شکل نشود.
سعی کنید از انتخاب اشیای فابریک(پارچه ای) یا خزه دار(furry)اجتناب کنید(مثلا teddy bear)،چون این گونه اشیاء به راحتی تغییر شکل می یابند.همچنین سعی کنید از انتخاب اشیای پلاستیکی بزرگ اجتناب کنید چون این مواد با تغییرات جزئی در دما(حتی از گرمای انگشت شما)به میزان قابل توجهی منبسط و منقبض می شوند.

گام سوم: لیزر خود برای هولوگرافی را آماده کنید.

مطمئن شوید که لیزر خود را حداقل پنج دقیقه قبل از ساخت هولوگرام خود روشن کرده اید.از کمس کردن لیزر دو دقیقه قبل از ساخت نمایش(exposure)اجتناب کنید،چون هر گونه تداخل(disturbance) نسبت به لیزر می تواند بطور بالقوه باعث ناپایدار شدن لیزر شود.در نهایت،از عبور draft (حرکت هوا)در عرض لیزر جلوگیری کنید.این امر روی پایداری مورد نیاز لیزر برای ساخت هولوگرام تاثیر می گذارد.
اگر این اولین هولوگرامی است که شما می سازید،ما قویا به شما توصیه می کنیم که از لیزر دیود هولوگرافی Integraf ما استفاده کنید.لیزر دیود ما یک لنز قابل تنظیم و قابل حرکت دارد که ساطع کردن پرتو نور را بدون هیچ گونه نیازی به ساطع کننده ی پرتوی خارجی،آسانتر می کند.لیزر بطور کامل برای پایداری فرکانسی و طول چسبندگی(coherence length)مورد نیاز برای هولوگرافی،آزمایش شده است.
برای ساخت هولوگرام با لیزر دیود هولوگرافی Integraf ،لنز موازی کننده ی(collimating)سیاه را از جلوی لیزر دیود هولوگرافی Integraf نپیچانید.یک فنر کوچک در پشت لنز به بیرون می پراند.هر دو را در یک مکان امن نگه دارید،در نتیجه شما می توانید بعدا آنها را برگردانید(این کار لیزر را در مقابل غبار،برای استفاده های بعدی محافظت می کند).لیزر را به کمک سیلندر برنجی نگه دارید و از لمس برد مدار آشکار اجتناب کنید.با برداشتن لنز،پرتو می تواند مانند نور فلاش بدرخشد و یک ناحیه ی بیضی وار کشیده شده را روشن کند.بدون اینکه هیچ لیزر دیگری در کار باشد،پرتو بسیار تمیز و شفاف و روشن است.
چه شما در حال استفاده از لیزر دیود هولوگرافی Integraf هستید و چه لیزر دیود خود را استفاده می کنید،توصیه ی ما این است که لیزر را با دو باتری D-size سه ولت برای کسب بهترین نتیجه،تقویت کنید.استفاده از باتری به شما کمک می کند که از موجی شدن ناگهانی نیرو جلوگیری شود،پس الزامیست که فرکانس لیزر را برای هولوگرافی، پایدار نگه دارید.ترجیح ما این نیست ولی بطور جایگزین شما می توانید از منابع نیروی DC پایدارشده ی دیگر با یا بدون باتری 3 ولت(یا 4.5 ولت)استفاده کنید.

چاپ برچسب هولوگرام

روش چاپ برچسب هولوگرام

 
برچسب های هولوگرام , برچسب هایی مسطح و چسبان هستند که حاوی افکت های بصری با تصاویر سه بعدی هستند. اغلب برای اهداف امنیتی استفاده می شوند و از آنجاییکه چاپ برچسب های هولوگرام روش دشواری است , فقط با استفاده از "هولوگرام مادر" می توان از روی آن ها تکثیر کرد. به این منظور, تجهیزات خاصی مورد نیاز است, و بعد از دیدن برچسب هولوگرام بسیاری از متقلبان از کپی برداری و جعل منصرف خواهد شد.
هولوگرام ها روی صفحه های شیشه ای ساخته شده که از قبل در معرض اکسید آهن قرار گرفته و با مواد مقاوم به نور کاملا پوشانده شده است. این مواد واکنش شیمیایی با امواج نوری ایجاد می کنند که برای ساخت هولوگرام از آن ها استفاده می شود. سازندگان هولوگرام های تجاری اغلب از انواع لیزر مانند , رابی, هلیوم-کادیوم و کریپتون- یون آرکان استفاده می کنند. 
بخش فنی
نوردهی شی نور را به سطح مقاوم در برابر نور منعکس می کند. در همان زمان, نور به سطح تابانده می شود.نتیجه ی تقابل این دو اشعه ی نور , ایجاد واکنشی در سطح حساس به نور است که باعث ایجاد تصویر شی مورد نظر می شود. 
این مواجهه می تواند از کمتر از یک ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد.حتی کوچکترین حرکت باعث ایجاد تصویر مبهم و محو می شود, و کنترل کامل و دقیق همه ی مسائل در حین روش ایجاد هولوگرام کاملا ضروری است.

کاربرد های برچسب های هولوگرافیک


برچسب های هولوگرام کاربردهای متفاوتی دارند, و بیشتر برای مقاصد امنیتی استفاده می شوند. می توان برای اسناد رسمی نیز استفاده کرد تا مردم به راحتی آن ها را شناسایی کنند, همینطور کارت شناسایی اعضا, کوپن های هدیه و نیز هرمحصول دیگری که باید از جعل شدن آن جلوگیری به عمل آورد.
برچسب های هولوگرام نه تنها امنیت مضاعف را به همراه دارند بلکه بسیار چشم گیر بوده و به محصول شما ارزش بیشتری را می دهند. می توان برای تکمیل زیبایی محصول از آن ها استفاده کرد و نیز تصویر زیباتری از محصول  روی قفسه های فروشگاه ها بوجود آورد. 
بعنوان یکی از قدیمی ترین اعضای انجمن سازندگان بین المللی هولوگرام, راه حل هولوگرامی ما می تواند برای حفاظت از دارایی شما و نیز برطرف کردن دغدغه های امنیتی شما کاربرد داشته باشد.
اگر می خواهید درباره ی راه حل هایی هولوگرامی ما بیشتر بدانید, فرم ارتباط با ما را پر کنید. ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته تا از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

پیشگیری از جعل با برچسب هولوگرام


عملا تمام صنایع به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر تقلب اثر دارند. بسیاری از تکنیک های مورد استفاده توسط کلاهبرداران برای ایجاد محصولات، بلیط ها، داروهای تقلبی برای سازمانها و شرکتها میلیاردها پوند هزینه دارد. مهم نیست، که شما در کسب و کارتان چه چیزی تولید می کنید، متاسفانه، چیزی که مهم است، نیاز به ویژگیهای امنیتی خاص برای حفاظت از دارایی، شهرت و اموال شما می باشد. چاپ برچسب هولوگرام  یکی از چیزهایی است که از همه این موارد جلوگیری می کند. 

حفاظت از محصولات با بسته بندی


طراحی بسته بندی که از محصولات شما حفاظت می کند ممکن است اولین و موثرترین قدمی باشد که شما بر میدارید. در واقع، می تواند یکی از راه های مقرون به صرفه باشد که شما را مطمئن کند تا محصولتتان از جعل و تقلب محافظت شود. اما چطور بسته بندی می تواند کلاهبرداران را باز دارد و شما چه کاری می توانید انجام دهید تا این ویژگیهای امنیتی را در طراحی بسته بندی خود جای دهید؟ 
یک برچسب هولوگرام برچسب امنیتی است که هولوگرام چاپ شده روی آن دارد. این هولوگرام های امنیتی در برگرداندن بسیار دشوار هستند بطوریکه از یک "هولوگرام اصلی" ایجاد می شوند که نیاز به تجهیزات بسیار مخصوص و گران دارند. این نوع از هولوگرام ها می توانند در سراسر جهان، یادداشت های بانکی و حتی پاسپورت ها یافت شوند.
این مزیت امنیتی باعث شده که بسیاری از صنایع برچسب های هولوگرام را برای حفاظت از محصولاتشان اتخاذ کنند. برای مثال، صنعت داروسازی به طور منظم از هولوگرام ها روی بسته بندی شان استفاده می کنند، و این تکنیک را حتی می توان در لوازم مد و خاطرات مانند کلاه های بیسبال    مشاهده کرد. بطوریکه این روش برای جلوگیری از تقلب گسترده شده ، و بدون دلیل خوب نیست!

نوآوری های هولوگرام

نوآوری های هولوگرام


چه چیزی باعث می شود هولوگرام ها مانند ابزارهای امنیتی در نوآوری های مستمر اثر گذار باشند. تکنیک ها دائما در حال تحول هستند که باعث می شوند هولوگرام ها امن تر و در مقابل تقلب محفوظ باشند. اینها بیشتر و بیشتر به پلمپ تخریب شونده تبدیل می شوند، که به مردم اجازه می دهد تا به راحتی فعالیتهای مجرمانه را تشخیص دهند. 
به عنوان یکی از اعضای انجمن بین المللی منحصر به فرد تولید کننده هولوگرام ( IMHA ، Hague ) طراحی و تامین هولوگرام های سفارشی را بیشتر از تامین کنندگان در انگلستان انجام می دهد. راه حلهای هولوگرام ما می توانند به شما در محافظت از دارایی هایتان کمک کنند، و ما می توانیم راه حلهای سفارشی را گسترش دهیم تا نیازهای امنیتی فردی شما برآورده شود.
برچسب های هولوگرام بعد نگار هم تطبیق پذیر و هم مقرون به صرفه هستند، و همچنین می توانید اطلاعات امنیتی تعبیه شده را نگه دارید که می تواند به سرعت ویژگیهای برند شما را قابل تشخیص و جذاب کند. برچسب های هولوگرامبعد نگار ایرانیان در حال حاضر توسط شرکتهای بسیاری برای بسیاری از اهداف ، از جمله بسته بندی، حفاظت از برند، محصولات دارویی و اقلام تبلیغاتی استفاده می شوند. 
به ما کمک کنید تا برای محافظت محصولات و اسنادتان به شما کمک کنیم. با ما تماس بگیرید و توضیح دهید از آنچه به دنبال آن هستید، و ما با شما تماس میگیریم تا در مورد نیازهایتان با جزییات بیشتر صحبت کنیم.

تکنولوژی هولوگرافی


هولوگرافی یکی از دستاوردهای قابل توجه از یک علم و تکنولوژی مدرن است. هولوگرام ها دارای خاصیت منحصر به فرد برای بازگرداندن تصویر حجمی با درجه بالا از شی واقعی است. کلمه "هولوگرافی" از کلمه یونانی holo – یا همون whole و grapho – گرفته شده است، که به معنی ثبت یک تصویر کامل است. 
هولوگرافی نشان دهنده روند عکاسی در مفهوم گسترده ای از این کلمه است، در اصل متفاوت از یک تصویر معمول است به این دلیل که ثبت نه تنها در یک ماده حساس به نور شدید وجود دارد، بلکه مرحله ای از امواج نوری است، که توسط شی پراکنده می شود و اطلاعات کاملی از ساختار سه بعدی شی را انتقال می دهد. همانطور که متوسط نقشه برداری از این حقیقت، هولوگرام ویژگی منحصر به فردی دارد: برخلاف عکس معمولی، تصویر هولوگرافی می تواند کپی دقیقا سه بعدی از شی اصلی تولید کند. چنین تصویری با تنظیم دیدگاه ها، با تغییر نظارت تفاوت می کند، و به طور شگفت انگیزی به نظر واقعی میرسد. برخلاف عکاسی یا نقاشی، هولوگرافی می تواند یک شی را به درستی ابعاد کامل ارائه کند. هولوگرام هر چیزی که چشم شما میبیند را مانند اندازه ، شکل، بافت و موقعیت نسبی می تواند ایجاد کند. با این حال، اگر شما سعی کنید یک تصویر هولوگرافی را لمس کنید، تمام چیزی که به آن دست پیدا می کنید نور متمرکز شده است.
هولوگرام نشان دهنده بهترین راه باز تولید کپی با کیفیت نمایشگاه های موزه، تکه های مجسمه و غیره است. در همان زمان تصاویر حجمی فرصت های جدید را برای توسعه هنر، برای مثال بازنمایی هولوگرافی و طراحی نوری ارائه می دهند. هولوگرام ها به طور گسترده ای در تولید یادبود و همچنین دکوراسیون استفاده می شوند. هولوگرام ها همچنین در تبلیغات موثر هستند. 
 

 


امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
تعداد بازدید : 68
موضوع :